tr?ev=6021745992196&cd[value]=0.00&cd[currency]=CZK&noscript=1
volejte_ico.png
 >  Nová zelená úsporám  >  NZÚ-Úspory energie
daikin_altherma_ht_split_with_solar_tcm135-147377.jpg

Nová zelená úsporám - úspory energie

Nejen zateplením lze dosáhnout úspory paliv a energie v domě, ale je také důležité používat energeticky úsporné technologie na vytápění a ohřev vody v domě. Mezi podporované technologie v rámci programu Nová zelená úsporám (NZÚ) patří například nízkoteplotní tepelná čerpadla vzduch-voda, která najdete v nabídce v e-shopu IQenergy. Jedná se o velmi kvalitní tepelná čerpadla DAIKIN Altherma a Revel.

Teplná čerpadla je výhodné kombinovat se solárními systémy a to jak termickými, tak take fotovoltaickými. Kterou kombinaci zvolit bude závislé na zpracovateli projektu, jenž musí odborně posoudit  naši energetickou situaci v domě a navrhnout pro nás optimální řešení. To bude vycházet z našich energetických potřeb a provozních podmínek v domě, Rozhodování také ovlivní podmínky pro umístění termických solárních kolektorů nebo fotovoltaických panelů. Pro běžnou čtyřčlennou rodinu je například potřebná plocha jižně, (případně západně) orientované střechy pro termické solární kolektory cca 5 m2. Pro fotovoltaickou elektrárnu pro 1 kWp instalovaného výkonu potřebujeme plochu střechy cca 8 až 10 m2.  Také výše uvedené solární systémy jsou v nabídce e-shopu IQenergy, K dodávce všech technologií je samozřejmě nabízena i montáž a servis. Před vlastním rozhodnutím můžete navíc  využít  bezplatného energetického  poradenství, kdy vám odborníci a energetičtí poradci IQenergy rádi poradí.

Pokud budete potřebovat pomoc, či radu týkající se vyřízení dotací v rámci programu NZÚ, nebo i jiných záležitostí, týkajících se úspory paliv a energií, volejte na telefon 775 03 03 26 nebo 381 300 520. Svoje požadavky můžete také napsat na e-mailovou adresu: klobusnik@iqenergy.cz.