tr?ev=6021745992196&cd[value]=0.00&cd[currency]=CZK&noscript=1
volejte_ico.png
 >  Domácnosti  >  Praní  >  Sušičky

Sušičky  

Pro ty z nás, kteří mají doma málo místa na sušení prádla a nebo nechtějí mít po bytě rozvěšené prádlo k vysušení, jsou učeny sušičky prádla. Tento luxus již není tak drahý, i když ceny elektřiny, od dob prvních sušiček, značně povylezly nahoru.

Moderní sušičky prádla přecházejí na ekonomičtější i ekologičtější režim a typy sušiček s tepelným čerpadlem dokáží vysušit prádlo až třikrát levněji než kondenzační sušičky vytápěné elektrickým topným tělesem.

Pořizovací cena sušiček s tepelným čerpadlem je sice o něco vyšší, než je u klasických kondenzačních sušiček, ale brzy se tato investice vrátí, díky nižší spotřebě elektřiny a z toho vyplývající úspory peněz.

Také sušičky prádla mají automatiku fuzzy logic nebo 6.smysl apod., která hlídá množství a vlhkost prádla a program upraví podle stupně vysušení.

Moderní sušičky používají páru k odstranění zmačkání prádla a k jeho změkčení.

Nejlevnější je klasická odvětrávací sušička, kde je vlhkost odváděna pomocí hadice pryč ze sušičky a dále ven z místnosti. Odvětrávací sušička je určena hlavně do rodinných domků, kde není problém s otvorem pro odvětrání.O tyto sušičky však není již takový zájem, jejich vývoj byl ukončen a výrobci je pomalu přestávají vyrábět. Mnohem rozšířenější jsou sušičky kondenzační.

Spotřeba energie

Sušička s tepleným čerpadlem je výrazně úspornější než klasická kondenzační sušička a její spotřeba elektrické energie se pohybuje pod 2,5 kWh. To odpovídá energetické třídě A. Nejúspornější je ovšem sušička s tepelným čerpadlem v třídě A - 40 až 50 % což odpovídá cca 1,8 kWh na program bavlna pro žehlení při odstředění na 800 ot/min.

Příkon sušiček s tepelným čerpadlem je pod 1000 W. Běžná kondenzačním sušička má příkon cca 2250 W.

Přesto nejlepší a nejlevnější sušičkou prádla je slunce a vítr.