tr?ev=6021745992196&cd[value]=0.00&cd[currency]=CZK&noscript=1
volejte_ico.png
 >  Domácnosti  >  LED osvětlení  >  LED osvětlení venkovní

Venkovní LED osvětlení

Když přicházíme večer domů, jistě oceníme dobré osvětlení vchodových dveří, nebo dvířek u oplocení, abychom mohli odemknout a bezpečně dojít domů. K tomu nám slouží venkovní umělé osvětlení, které by mělo odolávat povětrnostním vlivům a zároveň by mělo být energeticky nenáročné. To dnes splňují úsporná venkovní svítidla se světelnými zdroji na bázi LED technologie. Výhodné je jejich ovládání pomocí pohybového čidla nebo fotobuňkou reagující na stmívání.

led osvětlení do exteriéru

Venkovní osvětlení s pomocí LED diod by mělo splňovat požadavky na exteriérovou instalaci a mělo by se dát snadno a bezpečně ovládat. Nejlépe se v praxi osvědčila kombinace automatiky pomocí pohybových čidel a běžných vypínačů.

 

Druhy LED svítidel a jejich ovládání

historica-sloup.png

K dispozici je celá řada svítidel, jež jsou provedena jako reflektory, bodová světla, závěsná světla, vestavná světla do stěn, zemní světla, světla podvodní, osvětlovací pásky apod. Vhodnou kombinací výše uvedených svítidel si můžeme zajistit, jak potřebné osvětlení pro bezpečný pohyb u domu, v zahradě, tak také funkci designovou a dekorativní. 

Pro zapínání a vypínání svítidel můžeme použít manuální vypínače, mechanické nebo elektronické časovače (spínací hodiny), plně automatické soumrakové detektory, pohybová čidla (senzory) a nebo kombinace výše uvedeného.

Při instalaci svítidel je potřebné správně zvolit jejich druh a úmístění, aby nás svítidla neoslňovala. Méně nás například budou oslňovat svítidla směrová, než svítidla všesměrová.

Někdy se vyplatí pamatovat na nouzová, či orientační světla, která mají vestavěný akumulátor, který se při normálním provozu neustále dobíjí a svítidlo se rozsvítí pouze při přerušení přívodu elektrického proudu.

Související články na téma LED osvětlení

 

LED osvětlení v produktech a řešeních

Spočítejte si vaši úsporu nebo se poraďte se s odborníky na osvětlovací techniku

Kalkulačka LED úspory

Wh
Typ Kusů Doba svícení[h] Příkon Energie celkem
W = Wh
Příkon Energie celkem
Denní spotřeba W Wh
Úspora nákladů za energii   / rok
Návratnost investice do LED  
LED zdroje vydrží  

Vaše dotazy zodpovíme telefonicky, nebo ON LINE

VAŠI PORADCI   Lubomír  Klobušník 

shutterstock_182128013.jpg

 

Tel.: + 420 381 300 520

mobil :         775 030 326

mobil :         776 646 064

 

FORMULÁŘ PRO

POLOŽENÍ DOTAZU  zde       

ekis-logo-text_v200px.gif

Poradenství vykonávají kvalifikovaní energetičtí poradci s finanční podporou Ministerstva průmyslu a obchodu z PROGRAMU EFEKT