tr?ev=6021745992196&cd[value]=0.00&cd[currency]=CZK&noscript=1
volejte_ico.png
 >  Domácnosti  >  Elektrodoprava  >  Elektroskůtry

Elektroskútry - ekologie a úspora energie

Velkým přínosem elektroskútrů je minimální hlučnost a bezemisní provoz, oproti skútrům se spalovacími motory, které nás hlukem a emisemi výrazně obtěžují. Proto se nyní, s ohledem na ekologickou dopravu, začaly stále více prosazovat elektroskútry, jejichž předností je tichá jízda bez škodlivých zplodin a levný provoz. Také náklady na údržbu a servis jsou nižší, neboť nepotřebujete olej, svíčky, karburátor nebo složité startování.

Použití elektroskútrů je všestranné, například na krátké jízdy do zaměstnání, na nákupy do obchodů, pro poštovní doručovatele a jiné doručovací služby, pro firmy i pro rekreační jízdu.

Výhodou je také to, že je elektroskútrům umožněn vjezd do městských zón a klidových oblastí, můžete jet s omezenou rychlostí  i po cyklostezce.
Jejich dojezd na jedno nabití je od 20 do 120 kilometrů a nejvyšší rychlost až 100 km/h, což se týká silnějších elektroskútrů, které.dokáží vyjet i strmé kopce.

Některé typy umožňují jízdu bez řidičského průkazu (zejména levnější elektroskútry se slabší baterií), které jsou vhodné na roviny s mírnými kopečky).
Protože nemají nádrž s benzínem, můžete je bez potíží skladovat i ve sklepích či  v kočárkárně panelového domu.