tr?ev=6021745992196&cd[value]=0.00&cd[currency]=CZK&noscript=1
volejte_ico.png
 >  Domácnosti  >  Elektrodoprava  >  Elektrokola

Elektrokola

Stále větší oblibu nacházejí u nás elektrokola, která nám umožňují k pohonu použít, jak vlastní sílu, jako u klasického jízdního kola a nebo se nechat vézt pomocí elektromotoru napájeného baterií. Výhodou je, že můžeme elektrokolo naložit na automobil a po zaparkování auta vyjet do okolí na celodenní výlet, při němž se nebudeme muset tolik fyzicky namáhat, jako na běžném jízdním kole.

Elektrokolo je z pohledu provozních nákladů a vyprodukovaných nulových emisí, nejúspornějším a nejekologičtějším motorovým dopravním prostředkem.

Na elektrokolo nepotřebujeme mít řidičský průkaz ani poznávcí značku a technickou kontrolu a je použitelné v každém věku.

Automatický asistent

Některá elektrokola mají tzv.automatického elektrického asistenta,  který nám na elektrokole pomáhá takovou silou, jak moc zabíráme do pedálů a je na nás, zda se do kopce zapotíme a nebo ho vyjedeme s minimálním úsilím, abychom se tolik neunavili. Můžeme tak při jízdě dobře hospodařit s vlastními silami a optimalizovat zatížení svalů během jízdy.

Na elektrokole se při jízdě do práce nezapotíte a na výletě se nemusíte obávat, že nebudete mít dostatek sil při zpáteční cestě.

Dobíjení baterie se provádí v běžné zásuvce a po plném nabití (za cca 4 až 8 hodi) lze při režimu asistence s běžnou baterií (10Ah) ujet vzdálenost až 70 km a u velkokapacitních baterií (23 Ah) se ujetá vzdálenost prodlužuje až na 190 km.