tr?ev=6021745992196&cd[value]=0.00&cd[currency]=CZK&noscript=1
volejte_ico.png
 >  Aktuality  >  Archív  >  Přehlídka úspěšně realizovaných projektů solární ventilace 3

Přehlídka úspěšně realizovaných projektů solární ventilace-3.díl

Solární ventilace zajišťuje v domě v Mažicích větrání i temperování a pomohla odstranit plíseň

Zde je použit solární panel SolHeat30 - set na střechu za 26 483,- Kč s DPH.

Majitelka domu, postaveného v letech 1915-1917, si byla vědoma toho, že některé jeho stavební konstrukce nejsou v ideálním stavu a že je potřebné dům průběžně automaticky větrat a temperovat. Po prohlídce domu a zvážení všech možností, byl navržen a na střechu nainstalován model SolHeat30, který slouží pro pokrytí potřeb první části domu. Svody (přívodní i odvodní vzduchotechnické potrubí) o délce 4 metry vyústily v přízemí. Aby bylo zamezeno výrazným tlakovým ztrátám potrubí, byl do přívodního potrubí nainstalován potrubní dodatečný ventilátor, který používá napájení z fotovoltaického panelu a je samozřejmě zapojen pod jednu teplotní regulaci, tzn. že pracuje vždy "ruku v ruce" s ventilátorem solárního ohřívače. 

reference41_solarniventilace.jpg

Solární větrání v E shopu

Pro druhou část domu bylo nutné zajistit pravidelnou výměnu vzduchu.  Bylo zjištěno, že nosné trámy střechy by dlouhodobé zatížení od instalovaného solárního ohřívače vzduchu neunesly. Z tohoto důvodu, bylo rozhodnuto nainstalovat do zdi dva potrubní ventilátory, napájené fotovoltaickými panely. Ty zajistily přívod, a odvod vzduchu z místnosti a nastavily tak pravidelnou cirkulaci vzduchu.

Po prvním roce provozu nám majitelka sdělila: "Dobrý den, mám chalupu po mamince v Jižních Čechách v malebné vesničce,když maminka zemřela, zůstala chalupa nevětraná a zatuchlá, tvořila se zde spousta plísně. Byla jsem z toho velmi smutná, že nebudu mít možnost do takového domu jezdit s vnoučaty na víkendy. Ale solární ventilace, je velmi dobrý způsob, jak domu, kde nejste denně udělat dobrou službu. Je zde zcela jiná atmosféra, chalupa při příjezdu není nevětraná, takže je zde příjemně a i plísně jsme se zbavili. Pokud máte podobný problém, vřele tento způsob ochrany doporučuji, mne osobně i celé naší rodině velice pomohl vyřešit zdánlivě neřešitelný problém."

Související články v archivu

Související články na téma větrání

Vaše dotazy zodpovíme telefonicky, nebo ON LINE

VAŠI PORADCI   Lubomír  Klobušník 

shutterstock_182128013.jpg

 

Tel.: + 420 381 300 520

mobil :         775 030 326

mobil :         776 646 064

 

FORMULÁŘ PRO

POLOŽENÍ DOTAZU  zde       

ekis-logo-text_v200px.gif

Poradenství vykonávají kvalifikovaní energetičtí poradci s finanční podporou Ministerstva průmyslu a obchodu z PROGRAMU EFEKT