tr?ev=6021745992196&cd[value]=0.00&cd[currency]=CZK&noscript=1
volejte_ico.png
 >  Aktuality  >  Archív  >  Přehlídka úspěšně realizovaných projektů solární ventilace 2

Přehlídka úspěšně realizovaných projektů solární ventilace-2.díl 

solární větrání IQenergy

Solární ventilace pro větrání a temperaci chalupy ve Velkém Meziříčí

Uživatelka chalupy poblíž Velkého Meziříčí byla nespokojena při jejím pobytu na chalupě s vlhkostí, zápachem a chladnem a to i v teplém ročním období. Relativní vlhkost v domě byla na úrovni cca 76% a v místnostech bylo viditelné provlhnutí zdiva i ve formě opadávající omítky. Dům byl postaven v roce 1932 na pískovci, který sám o sobě působil jako houba. Vysoká relativní vlhkost byla zapříčiněna rovněž absencí vodorovné hydroizolace. Dle slov uživatelky chalupy se celá situace ještě umocnila po instalaci plastových oken.

V tomto případě se jedná o využítí solárního ohřívače vzduchu RESPEKTO All Inclusive za 45 900,- Kč vč. montáže a top regulace

 

Z výše uvedených důvodů se uživatelka chalupy rozhodla situaci řešit pomocí instalace solárního ohřívače vzduchu. Při prohlídce na místě bylo zjištěno a navrženo, že tři místnosti o celkovém objemu vzduchu 190 mpotřebují pro odstranění výše popisovaných problémů zajistit pravidelný přísun čerstvého vzduchu a to i ve chvílích, kdy slunce nesvítí.

Proto byl po konzultaci se zákaznicí vybrán model Respekto s regulací s trafem. Tento model byl umístěn v úrovni prostřední ze tří místností. Do ostatních místností vzduch proudí standartně přes otevřené dveře. Na regulaci byly v integrovaném časovém spínači nastaveny pravidelné větrací časy, aby byla zajištěna dostatečná výměna vzduchu.

Po detailním vyměření byl do pískovcového soklu vyvrtán otvor o průměru 112 mm . Pískovec se na povrchu jevil jako suchý, ale po odvrtání cca 5 cm se ukázalo, jakým způsobem saje vodu.

 

shutterstock_178016651.jpg

Po půl roce provozu se majitelka domu vyjádřila takto: "Dobrý den. Jsem velmi spokojena se solární ventilací od Vás. Funguje bezvadně . Vůbec jsem nemusela večer topit a plísně jsou pryč. Díky."

Související články na téma solární panely v archivu