tr?ev=6021745992196&cd[value]=0.00&cd[currency]=CZK&noscript=1
volejte_ico.png
 >  Aktuality  >  Archív  >  Přehlídka úspěšně realizovaných projektů solární ventilace 1

Přehlídka úspěšně realizovaných projektů solární ventilace-1.díl

Nejlepší reklamou, pro každý kvalitní výrobek, jsou pozitivní reference od jeho spokojených uživatelů a také vyřešení problému, pro který si uživatelé výrobek zakoupili.

Jedním z takových výrobků jsou zařízení solární ventilace, které vyrábí a na náš trh dodává jedna ryze česká společnost, jež je zaměřena na vývoj, výrobu a prodej solárně ventilačních systémů pro různé objekty (od rekreačních objektů, přes rodinné a bytové domy až po objekty komerčního charakteru).

Prostřednictvím internetového prodeje přes e-shop tyto výrobky nabízí firma IQenergy.

Solární panely v E shopu

reference9_solarniventilace.jpg

Solární ventilace pomáhá v rodinném domě v Ostravě k odstranění plísní

V tomto případě se jedná o využítí solárního panelu SolHeat45, jenž se dodává jako set na zeď za cca 28 tisíc Kč.

Uživatele rodinného domu v Ostravě trápil po instalaci nových plastových oken kondenzát na oknech a v rozích místností, jenž se začal objevovat v domě asi po půl roce a následně zde začaly vznikat i plísně. Bylo to způsobeno výrazným snížením přirozené infiltrace objektu a tak nemohla být vyvětrána hromadící se vlhkost v domě. Rodinny dům byl postavený v letech 1989-1991 a měl stěny zateplené 10 cm minerální vatou mezi zdivem.

Po důkladné prohlídce objektu a vyhodnocení situace bylo zjištěno, že dvě místnosti o celkovém objemu vzduchu 140 mpotřebují vysoký tepelný výkon i rychlou výměnu vzduchu. Z těchto důvodů byla navržena instalace solárního ohřívače vzduchu model SolHeat45.

Vzhledem k výraznému přesahu střechy byl model solárního panelu modifikován tak, že fotovoltaický panel byl umístěn ve spodní části ohřívače. Tento model SolHeat45 byl nainstalován ve výšcě cca 5 metrů z vysokozdvižné plošiny. Obě vyústění panelu byla vytvořena v prostoru ložnice. Jako regulace zde byla použita LED regulace.

Po prvním roce provozu se majitel domu vyjádřil takto: "Znatelně se zlepšila pohoda bydlení, částečné zvýšení teploty i v zimě, ale hlavně, díky podstatně lepšímu a kvalitnějšímu větrání, plísně téměř vymizely."

Solární větrání v archivu