tr?ev=6021745992196&cd[value]=0.00&cd[currency]=CZK&noscript=1
volejte_ico.png
 >  Aktuality  >  Archív  >  LED žárovky šetří peněženky i životní prostředí

LED žárovky šetří peněženky i životní prostředí

led žárovky vyhráli tři výherci

LED žárovky v porovnání s běžnými žárovkami emitují více světla než tepla, proto spotřebují výrazně méně elektrické energie. Další úsporu dosahují LED žárovky svou vysokou životností. Jestliže byste svítili 5 hodin denně, jedna LED žárovka vám vydrží svítit až 27 let! Cena klasické Edisonovy žárovky nebyla vysoká, ale na 50.000 hodin svícení byste jich potřebovali minimálně 50 kusů. V konečném důsledku nás tedy přišly mnohem dráž než zakoupení LEDek s vyšší pořizovací cenou. Používáním LED žárovek neušetříte pouze peníze, ale i životní prostředí. To jsou hned dva dobré důvody pro nákup LED žárovek.

LED žárovky jsou nabízeny v mnoha různých tvarech, barvách a paticích. Není problém sehnat takové, které připomínají klasické žárovky a mají stejný závit. Ty se nejčastěji využívají tam, kde je zdroj světla vidět. Tam, kde jej vidět není, můžeme využít i méně vzhledné, ale levnější LED žárovky, na kterých jsou viditelné jednotlivé světelné "čipy" (žluté čtverečky). Samozřejmě se vyrábějí také LED žárovky v podobě trubic s příslušnou paticí, případně "svíčky" s tenkým závitem, bodové LEDky, reflektory a další varianty. Na rozdíl od úsporných žárovek LED žárovky nikdy netrpěly dlouhým náběhem, což je jejich další výhoda.

Na tomto místě bychom rádi zmínili, abyste si dávali pozor na nízké ceny LED žárovek, které mohou být způsobeny tím, že tyto žárovky mají nízkou svítivost (málo diod nebo nekvalitní LEDky s nízkou svítivostí), používají zastaralé typy LED čipů nebo poddimenzovanou elektroniku, která může časem odejít. Nebo mohou být složeny z druhořadých součástek. Vždy je potřeba nakupovat LED žárovky od osvědčených výrobců a prodejců.