tr?ev=6021745992196&cd[value]=0.00&cd[currency]=CZK&noscript=1
volejte_ico.png
 >  Aktuality  >  Archív  >  LED žárovky E 27 – nejpoužívanější patice

LED žárovky E 27 – nejpoužívanější patice

 

Luminiscenční diody (LED) představují v současnosti nejvýznamnější oblast světelných zdrojů. Enormní nárůst měrného výkonu (lumen / Watt) v posledních letech při zachování delší životnosti a extrémně nízké spotřebě, dávají tušit, že právě LEDky se stanou dominantní, pro systémy interiérového a exteriérového osvětlení, jak v domácnostech, tak v oblasti průmyslového osvětlení.

Moderní a kvalitní LED žárovky mají oproti klasickým žárovkám a šetrným zářivkám několik důležitých předností. Především, neobsahují žádné toxické látky: zejména rtuť, která je jinak obsažena ve všech zářivkách (proto je nutné je recyklovat). Z tohoto důvodu není nutné se obávat, že by nevhodně pohozené LED žárovky mohly nebezpečným znečištěním zasáhnout půdu nebo spodní vodu.

Druhou výhodou je ještě nižší spotřeba než u úsporných zářivek. Je to dáno výrazně vyšším poměrem měrného světelného výkonu. To znamená, že LED žárovky vydávají více světla na jednu jednotku příkonu. Stejně jako u jiných světlených zdrojů se u nich část dodané energie mění na teplo - jde ale o mnohonásobně menší podíl než u klasických žárovek nebo úsporných zářivek. LED žárovku navíc chrání napěťová ochrana při nestabilním napájecím napětí. Její dlouhodobou životnost zaručuje poctivé chlazení, které je přizpůsobeno pro každý typ žárovky. Kvalita chlazení také zabraňuje poklesu svítivosti LEDky po dlouhodobém používání.

Stále nejrozšířenější způsob montáže žárovek je pomocí závitu E27. LED žárovka tohoto typu nahrazuje klasickou žárovku s paticí E27. Použití je nejběžnější a nejrozšířenější skoro ve všech prostorách, v domácnostech, hotelích, restauracích, interiérech atd. LED žárovky E27 jsou vhodné především do stropního osvětlení, ale používají se i v specifičtějších svítidlech.