tr?ev=6021745992196&cd[value]=0.00&cd[currency]=CZK&noscript=1
volejte_ico.png
 >  Aktuality  >  Archív aktualit

Aktuality

shutterstock_96602440.jpg

Dům bez fotovoltaické elektrárny není moderní

Plánujete stavbu nového domu a nebo již potřebujete zmodernizovat dům stávající? Nezapomeňte na fotovoltaiku! 

V ČR končila patrně doba lží, že využívání obnovitelných zdrojů energie (OZE), mezi které patří také sluneční energie, je pouze okrajovou záležitostí. Již i polostátní giganti se konečně vydávají cestou OZE a začínají otevřeně propagovat fotovoltaické elektrárny na střechy domů svých klientů. Číst dále

Publikováno dne 2. 5. 2016
shutterstock_114162946.jpg

Politika ERÚ a její pohled na fotovoltaiku

Hodně se již napsalo o tvorbě nové tarifní struktury, týkající se cen elektrické energie, kterou sledoval Energetický regulační úřad (ERÚ) několik hlavních cílů:

aby jednotlivé složky regulované ceny odpovídajícím způsobem odrážely strukturu nákladů na provoz, obnovu a rozvoj sítí v závislosti na požadavcích zákazníků na služby sítí

aby nový tarifní systém vytvářel podmínky pro stabilní a dlouhodobě udržitelné financování provozu a investic do elektrických sítí a infrastruktury na optimální úrovni a motivoval zákazníky k racionálním požadavkům na zajištění příkonu v elektrizační síti.

aby každý zákazník uhradil náklady, které svými požadavky a chováním vyvolal celý článek ZDE

Publikováno dne 25. 4. 2016
shutterstock_210399061.jpg

Vyplatí se financovat fotovoltaiku na úvěr a dodávat elektřinu do veřejné sítě?

Řada lidí, přestože chce využít dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ), může mít potíže s financováním plánované domácí střešní FVE. Jak se k problému postavit? Posuďte sami, zda se Vám vyplatí být zavázán svému distributorovi a nebo si zachovat svobodu rozhodování při volbě distributora elektrické energie. Jaká je možnost financování nákladů spojených s realizací projektu FVE pomocí úvěru?

Je známo, že volbou distributora můžeme ročně ušetřit i několik tisíc korun. Chcete ušetřit? Chcete výhodnější cenu elektřiny? Spočítejte si, kolik můžete ušetřit vy! 

K tomu máme k dispozici například Kalkulátor ceny elektřiny. celý článek zde

Publikováno dne 25. 4. 2016
shutterstock_198893351.jpg

Zhodnoťte svoji nemovitost fotovoltaickou elektrárnou

Přední ekonomové nabádají, aby lidé raději investovali svoje pracně vydělané peníze do svých nemovitostí, než do spotřebního zboží, aut, či drahých dovolených.Jednou z možností zhodnocení nemovitosti je mimo kvalitního zateplení domu, pořídit si vlastní fotovoltaickou elektrárnu. Ta se nyní v souvislosti s dotací Nová zelená úsporám stává dostupnou téměř pro každého majitele rodinného domu. Není to však jenom otázka peněz, ale můžeme tak dát najevo svůj životní postoj k okolnímu světu, že máme snahu pomoci šetřit naše životní prostředí. Při rozhodování, jaký typ fotovoltaické elektrárny zvolit, využijte bezplatné energetické poradenství IQenergy, kde získáte cenné informace potřebné pro realizaci FVE a informace jak zažádat o dotaci Nová zelená úsporám. Celý článek zde

Publikováno dne 24. 4. 2016
shutterstock_122391520.jpg

Fotovoltaika u nás a ve světě

Není to dlouho, kdy se tvrdilo, že výroba tepla a elektrické energie z obnovitelných zdrojů energie (OZE) není rentabilní a že bez finanční podpory se nevyplatí zdroje na bázi OZE pořizovat a provozovat. Dnes se pomalu a jistě ale ukazuje, že OZE mohly být již mnohem dříve masivně využívány, nebýt nepřejícné politiky podpořené lobyistickými zájmy těžebních společností uhlí, ropy i plynu a distribučních společností.Ti všichni měli (a stále mají), celý článek.

Publikováno dne 12. 4. 2016
«» | 2 | | | ...